Вибір правильного рюкзака для походів у гори є настільки важливим, наскільки й важким. Наразі існує велика кількість асортименту туристичних рюкзаків, але слід визнати, що така широка пропозиція, як сьогодні, не полегшує прийняття рішення. На що слід звернути увагу, щоб вибрати туристичний рюкзак з яким похід буде справжнім задоволенням, і навіть важка вага не буде відчуватися на спині? Дізнайтесь у цій статті.

 

На що звернути увагу при виборі туристичного рюкзака?

Купуючи ідеальний рюкзак, ми повинні орієнтуватися не тільки на його об’єм, але також на його конструкцію та функціональність. Обрану модель насамперед потрібно скорегувати під тривалість запланованих поїздок. Невеликий, легкий рюкзак буде добре працювати під час коротких одноденних поїздок, але при довших поїздках стане в нагоді модель з рамою та добре працюючою системою розподілу ваги. 

 

Який розмір туристичного рюкзака вибрати?

Що стосується рюкзаків, то більше - не обов’язково краще, і часто найбільш розумно вибрати рюкзак меншого об’єму. Зокрема, непідготовлені туристи, як правило, беруть непотрібні речі, і з половиною з яких повертаються додому.

 

До 30 л

Туристичні рюкзаки ємністю до 30 літрів ідеально підходять для одноденних екскурсій, гірськолижних турів, коротких поїздок або прогулянок по місту. Для одноденної поїздки потрібні лише базові речі. Такі рюкзаки зазвичай використовуються для перенесення необхідних предметів та одягу, наприклад, додаткової куртки, рукавичок, їжі або термоса. Рюкзаки для одноденних поїздок зазвичай не мають рами, при невеликому навантаженні та відносно короткому поході вам не знадобиться вдосконалена система підтримки. Краще вибрати легку, ергономічну модель з ефективною вентиляцією спини, яка буде працювати як взимку, так і влітку.

Рюкзак Keep Ahead Advance 25 чудово підійде для таких поїздок. У ньому є різні аксесуари, зручні кріплення під зовнішнє спорядження, кілька кишень, місце для пляшки з водою, вихід під питну систему та інше.

Якщо ви плануєте закордонні поїздки на вихідні, варто розглянути модель місткістю близько 25 літрів, оскільки в більшості випадків її можна буде провезти в літак як ручну поклажу.

 

До 60 л

Коли підходимо до туристичних рюкзаків об’ємом до 60 літрів, ми можемо почати замислюватися про кількаденну подорож чи похід і упакувати все необхідне для поїздки, включаючи туристичний казанок, запас їжі, кілька одиниць посудуспальний мішок, пальниккилимок та інше. Туристичний рюкзак об’ємом до 60 літрів класифікується як рюкзак середнього об’єму. Такі рюкзаки мають основний відсік, розділений на кілька частин з різними точками доступу до окремих відсіків. До цієї категорії належать рюкзаки, які, як правило, вважаються найбільш універсальними. Приймаючи рішення про покупку, варто звернути увагу на різноманітну конструкцію рюкзаків цієї групи. Найголовніше - вибрати модель, яка не буде доставляти вам дискомфорту під час походу - вона буде легкою і оснащена міцним ременем для стегон з гарною жорсткістю, наприклад рюкзак New OutlanderProfessional 60. Як правило, вони мають жорсткий внутрішній каркас і регульовану систему розподілу ваги.

Для тих, хто цікавиться, який вибрати туристичний рюкзак середнього об’єму можете переглянути модель рюкзака AI ONE об’ємом 40 літрів та рюкзак Mountaintop на 60 літрів.

 

Від 60 л

Коли ми думаємо про ще довші поїздки, багато обладнання чи можливість запакувати намет всередині, подумайте про туристичні рюкзаки об’ємом 60 літрів і більше. Для далеких поїздок варто врахувати 80 і 100 літрові рюкзаки. Тільки пам’ятайте, що чим місткіший рюкзак, тим більше його можна завантажити, і чим більше він завантажимо, тим більше буде важити.

Великі рюкзаки повинні відповідати певним стандартам. Довша поїздка вимагає взяти відповідне спорядження, яке може мати досить велику вагу. Як правило, великі рюкзаки несуть значні навантаження, тому вони повинні ефективно розвантажувати плечі і не напружувати хребет. Вибір рюкзака для більш тривалої поїздки - серйозне рішення, адже потерті плечі та болі в спині можуть зіпсувати навіть найкраще заплановану подорож. Перш за все, слід звернути увагу на складну систему перенесення ваги з широким стегновим поясом, який перенесе велику частину навантаження на стегна. Всі рюкзаки цієї категорії мають каркас і зазвичай це моделі з двома внутрішніми камерами, доступ до яких повинен бути незалежним, як приклад це може бути рюкзак New Outlander Evo 60.

Варто також пам’ятати, що високим та великим людям, одягненим у більші розміри, автоматично знадобляться трохи більші рюкзаки для розміщення одягу. Також, не забувайте, що доросла людина може носити на спині близько 25% ваги свого тіла. Не перевищуйте цю вагу!

 

Системи перенесення ваги та вентиляція спини

Система перенесення ваги – це найважливіший елемент будь-якого рюкзака, який відповідає за розподіл ваги на плечі, спину та стегна. У міських рюкзаках системи для перенесення дуже спрощені, тоді як у туристичних моделях можна зустріти кілька їх типів - чим більший рюкзак, тим ширшою і масивнішою буде система. Система перенесення також повинна бути адаптована до довжини спини користувача. Коли рюкзак добре обладнаний, мандрівник може легко ходити без ризику перенавантаження зайвою вагою в будь-яку сторону. 

Надзвичайно важливим елементом, а у випадку з великими та середніми рюкзаками, ключовим елементом – є тазостегновий пояс. Його завдання – взяти частину ваги, яка лежить на наших плечах, і перекласти її на стегна. Завдяки цьому нам буде легше долати великі відстані, тому що таким чином ми розвантажимо хребет. Насправді туристичні рюкзаки, особливо більші, носять на стегнах, а не на спині.

Вентиляційні канали є запорукою сухої спини, тому добре вибрати рюкзак із простором, де повітря може циркулювати. Рюкзаки менших та середніх розмірів (приблизно до 35 літрів) іноді оснащуються спеціальною вентиляційною системою, такий рюкзак має спеціально профільований каркас. Через те, що він був зігнутий, він не прилипає до спини. Найближче до тіла є щільна сітка. При такому розташуванні підтримується потік повітря. Цей варіант варто розглянути за умови, що ви не збираєтеся носити в рюкзаку важкі речі. Тому дистанційна сітка буде ідеальною для одноденних поїздок. 

Системи вентиляції також використовуються у більших рюкзаках. Їх робота базується на подібних принципах, хоча сітка зазвичай замінюється губками. Ідея полягає в тому, щоб створити простір, відокремлений від задньої частини, для кращої циркуляції повітря.

 

Скільки кишень та відділень має бути у туристичного рюкзака?

Хороший туристичний рюкзак не тільки зручно носити, але він також має бути функціональний. Незалежно від того, чи ви обираєте звичайний 25-літровий рюкзак або більше, призначений для походів у гори, поїздок за місто або подорожі в невідоме, варто заглянути всередину і ретельно проаналізувати кількість і розподіл камер, а також додаткові кишені.

В основному дизайн туристичного рюкзака базується на загальному відділенні, до якого можна отримати доступ зверху та знизу. Решта кишень закриті зовні. Точна кількість кишень буде залежати від призначення рюкзака. Найголовніше, щоб у рюкзаку були кишені з легким доступом ззовні, щоб не довелося розвантажувати все, щоб дістатися до потрібних речей. Хорошим рішенням у великих рюкзаках є кишені на тазостегновому поясі, які є чудовим сховищем для дорогих речей, які ми хочемо мати завжди під рукою: гаманця, телефону чи документів. Також, корисно коли рюкзак має спеціальну кишеню, де може розміщуватись рейнкавер.

 

З якого матеріалу вибрати туристичний рюкзак?

Досить важливим аспектом, який повинні враховувати, розглядаючи вибір туристичного рюкзака, є матеріал, з якого він був виготовлений. Туристичні рюкзаки в основному виготовляються з поліестеру, поліаміду та нейлону у різних формах. Кілька років тому кордура була найкращим матеріалом, але часи змінилися, і в наразі виробники використовують ряд запатентованих, легших і більш міцних матеріалів з різними назвами, наприклад Nylon 420D, Nylon 1000D, Nylon Airmesh. Їх міцність зазвичай збільшується зі збільшенням товщини тканини. Тож існує типова пропорція: більш міцні рюкзаки, як правило, також важчі.

 

Ціна і довговічність

Найдорожчий рюкзак не обов'язково стане для вас найкращим вибором! Якщо ваша діяльність обмежується короткими походами, фестивалями, кількома маршрутами на рік, вам не потрібно витрачати багато грошей на найкращий туристичний рюкзак. Якщо ви досвідчений мандрівник і регулярно ходите в гори, то такий рюкзак буде для вас одним з кращих варіантів.

 

Додатково

Є кілька речей, які визначають хороший туристичний рюкзак, і незалежно від розміру вони повинні бути включені в кожен рюкзак:

  • відповідна кількість та розміщення ремінців – це дозволить вам прикріпити до рюкзака куртки, килимки, намет, спальний мішок коли він заповнений;
  • водостійкість – додатковим обладнанням, яке зазвичай доступне у похідних рюкзаках, є зовнішній дощовик, який буде незамінним під час зливи та допоможе врятувати ваші речі від промокання. Якщо у вас немає захисного дощовика для рюкзака, можете обрати один з варіантів;
  • замки – однозначно варто звернути увагу на замки. Важливо, щоб вони були якісними! Переважна більшість виробників якісних рюкзаків використовують YKK замки.

Тепер у вас є вся інформація, яка допоможе вибрати правильний туристичний рюкзак. Бажаємо успішного походу!