Люди, які живуть далеко від гір, асоціюють їх насамперед із прекрасними видами, відомими їм із фотографій та картин. На них вершини красиві, величні та захоплюючі. Плануючи відпустку в горах, ви завжди повинні добре до неї підготуватися. Справжні гори — це елемент, який жоден твір мистецтва чи фотографія не може повною мірою зобразити. Якщо ви мрієте про гірські пригоди, обов’язково відвідайте наш магазин Vernadsky, який є ідеальною відправною точкою для того, щоб забезпечити вас необхідним спорядженням для походу! Виходячи на стежку, ви повинні дотримуватися кількох основних правил, які забезпечать безпеку та комфорт, саме тому якісна підготовка та планування всієї подорожі дозволять вам насолоджуватися поїздкою. Отже, читайте топ 10 кращих порад для новачків у поході Карпатами

 

1. Подбайте про свій фізичний стан

Подбайте про свою фізичну форму перед першою поїздкою в гори. Їдьте на велосипеді на роботу, довше гуляйте, виходьте з автобуса на дві зупинки раніше або вирушайте на пробіжку. Гори — це не жарти, і в них немає місця для слабких. Вони дуже швидко перевіряють навички та сили. Піт, що стікає з чола, втома, болі в м’язах, каміння або бруд, сонце, яке обпалює, або навпаки — дощ, вітер і навіть сніг є можливими елементами будь-якого гірського походу. З ними треба впоратися!

 

2. Перевірте прогноз погоди

Перед кожним походом у гори перевірте поточний прогноз погоди! Завдяки цьому ви зможете правильно підготуватися до поїздки. Це дасть вам цінну інформацію про те, як одягатися і що пакувати у рюкзак. Якщо прогноз погоди передбачає шторми, зливи, густий туман або сильний снігопад, не йдіть в похід. Навіть легкий дощ або туман не тільки заберуть прекрасні краєвиди, але й ускладнять орієнтацію. Погода в горах дуже мінлива. Зазвичай на вершинах набагато прохолодніше, ніж у долинах, і вітри місцями можуть пробирати до кісток.

 

3. Скажіть куди ви йдете

Перед кожним походом в гори повідомляйте своїм рідним і друзям, про свій туристичний маршрут та запланований час повернення. Багато людей недооцінюють цей пункт, однак знайте, що це надзвичайно важливо. Залишена інформація може значно скоротити час, необхідний для надання вам можливої допомоги, і навіть може врятувати ваше життя. Не забудьте повідомити про своє безпечне повернення після приходу з гір.

 

4. Рюкзак — найважливіший супутник у походах

Рюкзак — незамінний елемент будь-якої гірської подорожі. Чим менший та легший, тим краще. Рюкзака на 20-25 літрів повинно вистачити для короткої одноденної поїздки. В ідеалі такий рюкзак важить менше кілограма. Уникайте всіляких сумок! У горах обидві руки повинні бути вільними.

Для початківців рекомендуються рюкзаки місткістю близько 30 літрів. Однак, якщо ви також маєте намір взяти з собою намет і кухонне начиння, вам слід розглянути рюкзаки місткістю не менше 60 літрів.

 

5. Додаткове спорядження для походу

Якщо ви вирушаєте у справжній кількаденний похід, вам знадобиться додаткове спорядження, яке дозволить вам комфортно спати практично в будь-якому місці, де ви перебуваєте. Для цього вам знадобиться стійкий і міцний намет, спальник і обладнання для приготування їжі.Для того, щоб зручно провести ніч просто неба — вам знадобиться не тільки теплий спальний мішок, але й ізоляційний килимок. Тож звертайте особливу увагу при виборі спорядження для довших походів.

 

6. Що потрібно взяти 

  • Документи та гроші;
  • Заряджений телефон і додаткове джерело енергії — банк живлення;
  • Куртка від дощу, футболка та додаткові шкарпетки для зміни;
  • Дощовик для рюкзака — деякі рюкзаки мають вбудований чохол, для інших його варто придбати, щоб на випадок дощу вміст рюкзака не намокав;
  • Карта — навіть якщо ви чудово знаєте стежку, не відмовляйтеся від карти. Раптова зміна погоди, туман або хвилина відволікання можуть змусити вас збитися зі стежки і просто загубитися;
  • Ліхтарик — особливо рекомендується восени, коли день короткий і сутінки швидко наближаються. Обов’язково взимку! найкращим варіантом ліхтарика слугуватиме налобний ліхтарик, оскільки він залишає руки вільними та рівномірно освітлює ваш шлях;
  • Міні аптечка з основними знеболювальними препаратами, пов’язкою, пластирами, антисептиком та іншими необхідними ліками;
  • Сонцезахисний крем — сонце дійсно може викликати опіки в горах;
  • Сонцезахисні окуляри;
  • Серветки.

 

7. Вибирайте відповідне взуття

Пам’ятайте — перед тим, як вирушати в гори, придбайте відповідне взуття. Переконайтеся, що воно зручне, зашнуроване, має тверду не слизьку підошву, надійно закриває щиколотку і є водонепроникним. Взуття – це один з найважливіших елементів вбрання в горах. Не носіть нове взуття, яке ви щойно придбали для походу, адже воно може викликати у вас подразнення та натертості на ногах.

 

8. Їжа

Якщо ви вирішили подбати про своє харчування під час походу вам слід вибрати дієту, якомога багатшу вуглеводами. Таким чином, ви забезпечите організму постійний доступ до легкозасвоюваних продуктів, що забезпечують швидке постачання енергії. Оскільки вам потрібно мати достатню кількість їжі та води на кожному етапі вашої подорожі, ви повинні переконатися, що вони легкі в транспортуванні, щоб не перевантажувати рюкзак непотрібними речами.

 

9. Ретельно сплануйте свій маршрут

Кожна поїздка в гори, навіть найпростіша, повинна передбачати ретельне планування маршруту. Перед тим, як вирушати в гори, завжди заздалегідь ознайомтесь із рівнем складності, довжиною та запланованим часом походу. Шукайте маршрути з урахуванням ваших можливостей. Якщо ви не в хорошій формі, не плануйте тривалих походів із високим набором висоти (понад 1000 м). Той факт, що ви досягли вершини — це лише половина справи, бо вам все одно доведеться з неї спуститись.

 

10. Кращі маршрути для початківців

Ви загорілись бажанням піти в гори, придбали необхідне спорядження, що ж настав час для вибору кращого маршруту. Ми рекомендуємо для початківців маршрути, які відповідатимуть їхнім навичкам та знанням.

 

Похід на Говерлу

Насправді один з найвідоміших, найлегших маршрутів. На найвищу вершину українських Карпат можна дістатись з кількох місць (Заросляк, Дземброня, Кваси). Але для новачків кращим місцем для сходження буде навчально-спортивна база «Заросляк». Від неї пролягає два маршрути (синє та зелене маркування). Рекомендуємо підніматись синім маршрутом, а спускатись вниз – зеленим. Похід на Говерлу з «Заросляка» займе у вас один повноцінний день (підйом до 3 годин та спуск до 2,5 годин). Це буде не складний одноденний похід, для якого вам знадобиться не великий рюкзак, до 30 літрів.

  • Рівень складності: низький
  • Довжина: 7 км
  • Час походу: 1 день
  • Боржава

 

Це один з кращих перших напрямків для новачків. Перепад висоти не дуже значний, маршрути не складні, а краєвиди захопливі. Найвищою вершиною цього гірського масиву є гора Стій, висота якої складає 1681 м. Маршрут можна розпланувати як на 1-2 дні, так і до 4-6 днів. Одним з найбільш популярних маршрутів починається з селища Подобовець пролягає через водоспад Шипіт та гори Гимба, Стій, Великий Верх, Плай, Темнатик і закінчується в місті Воловець.

  • Рівень складності: низький
  • Довжина: 26 км
  • Час походу: 3 дні
  • Гора Парашка

 

Якщо у вас є всього один день і ви хочете провести його в горах, саме цей маршрут буде для вас ідеальним. Гора Парашка має висоту 1268 метрів, та розташована всього у 8 км від міста Сколе. Маршрут починається з самого міста та проходить через такі вершини, як Оброслий Верх, Зелена Тимків Верх та Парашка. Під час походу можна відвідати водоспад Гуркало.

  • Рівень складності: дуже низький
  • Довжина: 14 км
  • Час походу: 1 день

 

Синевир

Похід до озера Синевир може стати чудовою пригодою для новачків. Так стартуючи з селища Вишків ви подолаєте такі вершини як Вишківський Горган, Клева, Борок, Магура, відвідаєте реабілітаційний центр де займаються лікування ведмедів, і звісно ж побачити мальовниче озеро Синевир. 

  • Рівень складності: низький
  • Довжина: 25 км
  • Час походу: 2 дні

 

Пакуй рюкзак і вирушай в дорогу!