Намет - це незамінне спорядження для туристів, мандрівників, альпіністів та всіх, хто віддає перевагу відпочинку на природі. Якісний і правильно підібраний намет буде забезпечувати комфорт і захищати від негоди, щоб мандрівник зміг повноцінно відпочити і продовжити свій шлях з новими силами, незалежно від погоди. 

Важливо правильно вибрати намет, а наш інтернет-магазин подбає про те, щоб ви змогли купити якісний намет за доступною ціною, отримавши в розпорядження виключно якісне спорядження, що відповідає всім нормам і стандартам якості.

 

Різновиди наметів

Намети поділяються по ряду критеріїв. Залежно від призначення, намети бувають:

  • Трекінгові. Конструкційно прості моделі невеликого розміру, які підходять для легких походів і ночівлі вздовж туристичних стежок, на рівнинах та в лісі. 
  • Експедиційні. За формою аналогічні рівнинним, але володіють підвищеною стійкістю до вологи та вітру. Універсальні в своєму використанні - підійдуть для рівнинних подорожей, а також для гірських походів низької складності.
  • Штурмові (високогірні). Прекрасний вибір, якщо ви збираєтеся в складний гірський похід, тому що можуть використовуватися абсолютно в будь-яких умовах. Помірно місткі, легкі і швидко збираються, але й ціна на штурмові намети вище.
  • Кемпінгові. Намети, призначені для туризму на автомобілі або багатоденних зупинок на одному місці. Оптимальне рішення для сімейного відпочинку. Комфортні, мають великі тамбури, високі стелі, хорошу вентиляцію і багато вікон.
  • Спеціальні. Спорядження, яке спеціально адаптоване для полювання, риболовлі або інших цілей.
  • Як окремий  жартівливий пункт можна поставити одношарові намети з торгових центрів. Коштують вони зазвичай досить дешево, експлуатуються відповідно. Зазвичай такі речі купують недосвідчені або ж дуже економні туристи.
    До цього типу наметів в комплекті можна купувати об’ємну церату, адже більшість з них не витримує літній дощ. Непоганий варіант для здобуття гіркого досвіду та подальшого вибору спорядження.

Вибір залежить від того, з якою метою буде використовуватися обраний вами намет.

 

Різновиди наметів за формою

В цілому, всі намети мають аналогічну конструкцію - це каркас, натягнутий тентом. Але можуть відрізнятися за формою, що важливо не лише з декоративної, але й з практичної точки зору. За формою вони поділяються на:

  • Півсфера. Найбільш популярний різновид. Підходять для складних подорожей і простих виїздів на природу. Базою каркасу виступають дві перехресні дуги.
  • Напівбочка. Містка та зручна форма, але має нижчу, в порівнянні з іншими формами,стійкість. Дуги в даному випадку встановлюються паралельно одна до одної, не перехрещуючись, тому потребують додаткових кріплень на розтяжки.
  • Хаб. Дедалі більш популярна форма намету. В цьому варіанті вся конструкція – одне ціле, з єдиною дугою, яка тримає верх тенту. Назва походить від вузлових конструкцій-трійників, які з’єднують докупи дуги намету. В порівнянні з півсферами така форма дещо менш стійка до поривів вітру, хоча виграє за рахунок меншої ваги та зручності встановлення. 
  • «Гробик» (одномісний намет). Іноді вибір для туристів, які подорожують поодинці. Відрізняються компактними розмірами, стійкістю і невеликою вагою. Дуги встановлюються паралельно одна до іншої (не обов’язково). В легкохідних варіантах дуги можуть бути відсутніми, а опорами виступають трекінгові палиці.
  • Шатро. Моделі без каркасу великої місткості, в якості опорного елемента виступає єдина стійка, від якої до землі проходить тент.
  • Двоскатний намет. Знайома старшим туристам по радянському часу форма. Наразі, переважно, вийшла з користування або представлена одношаровими тентами. В якості винятку використовується ветеранами туризму як фетиш. Низька стійкість до вітру, переважно недостатня вологозахищеність, проблеми з конденсатом, або ж, у випадку з брезентовими моделями, вагою. 
  • Інші. Крім перерахованих вище є нетипові конструкції, які затребувані в екстремальних умовах експлуатації, де є унікальні вимоги до ландшафтної сумісності та стійкості до вітру.

Вибір залежить від того, які цілі ви ставите та який тип відпочинку планується.

 

Різновиди наметів за кількістю шарів

Залежно від кількості шарів, намети можуть бути:

  • Двошарові. Забезпечують максимальний комфорт, тому що перший шар - це тент із зовнішнього боку, який виступає в якості захисного панцира, а другий шар - внутрішній намет з дихаючого матеріалу. Внутрішній шар потрібен для того, щоб всередині намету не було конденсату і забезпечувався хороший обмін повітря. Також це захист від комах та інших неприємних гостей.
  • Одношарові. Спорядження компактних розмірів, ваги і з простою системою монтажу, але з гіршим рівнем вентиляції, а відтак – конденсату всередині намету. Це пов'язано з тим, що виробники не можуть створити одночасно дихаючий і водонепроникний шар. Використовуються зазвичай новачками або ж легкоходами з досвідом. 

Якщо ви шукайте універсальний намет, тоді оптимальним рішенням стане двошаровий.

 

Різновиди наметів за сезонністю

Залежно від сезонності, намети можуть бути:

  • Літніми. Застосовуються тільки влітку при хороших погодних умовах. Не підходять для використання при грозі або при штормовому вітрі. Відрізняються компактними розмірами, хорошою вентиляцією і доступною ціною.
  • 3-сезонними. Підходить спорядження для літа, весни і осені, зможуть забезпечити комфортні умови у прохолодну погоду.
  • Всесезонні. Підходять абсолютно для будь-якої погоди, в тому числі при штормі і холоді. Придатні до використання круглий рік. Основними характеристиками є стійкість до води, вітру і спеціальна спідниця для захисту від снігу (не є обов’язковою відмінністю).

Якщо ви рушаєте в похід виключно влітку або ранньої осені, тоді літнього варіанту зазвичай цілком достатньо. Але, якщо хочете купити універсальний намет, тоді намет на 3 сезони - кращий вибір.

 

Критерії вибору намету

Перш ніж купити намет, необхідно зробити правильний вибір, з огляду на наступні критерії:

  • Призначення. Використовуючи класифікацію підберіть відповідний намет, точно зрозумівши мету і сферу майбутнього використання. Від правильного вибору призначення залежить, наскільки комфортний відпочинок ви отримаєте після тривалої подорожі, тому продумайте всі нюанси.
  • Сезонність. Не варто вважати, що хороший спальник вас зможе врятувати від морозу, якщо взимку піти в гори з літнім наметом. Це не тільки не додасть комфорту, але також може бути небезпечно для життя. Враховуйте сезонність намету. До того ж, є універсальні рішення на всі сезони.
  • Матеріали каркасу. На сьогодні оптимальним вибором каркасу є алюмінієві сплави. В бюджетних серіях досі використовується фіберглас різних модифікацій, але він поступається алюмінію в міцності, морозостійкості і є важчим.
  • Водонепроникність. Базовим показником водонепроникності тканини тенту є 3000 мм.Такий тент витримає сильну зливу, не порушивши комфорт туриста.
  • Якщо в технічних характеристиках бюджетного намету зазначено, умовно, 1500 мм, то такий матеріал, швидше за все, буде протікати і не підходить для дощової погоди. 
  • Матеріал тенту. Зазвичай це поліестер (PL) та нейлон (поліамід). 

При виборі намету також зазначається щільність матеріалу (thread count) – це кількість ниток в квадратному дюймі в повздовжньому та поперечному напрямках. Наприклад – 190Т – означає 190 ниток. Чим вища їх кількість – тим цупкіша, але відтак і важча тканина. 

Товщина нитки – деньє (D) – наприклад, 40D.

PU – поліуретанове покриття. Чим більше шарів нанесення покриття – тим вищий захист від вологи.

PU/SI – поліуретанове покриття з додатком силікону, який може застосовуватись на внутрішню чи зовнішню сторону намету.

Rip stop – вид плетіння тканини, який надає додаткової міцності.

  • Внутрішній намет. Всередині намет повинний бути функціональним і зручним. Обов'язково повинні бути додаткові аксесуари: кишеня, кільце для світильника, подвійні блискавки, сітка проти москітів і т.д. Тканина внутрішньої частини намету повинна бути дихаючою, легкою і міцною.
  • Дно. У наметі дно може бути з вологозахищеної тканини або з структурованого поліетилену. Поліетилен характерний для більш бюджетних моделей і приносить намету додаткову вагу.

Матеріал дна повинен бути захищеним від вологи. 3000 мм достатньо, щоб не пропускати вологу під вагою тіла, 5000 мм – вагою ступнів, і 10000 мм – ліктя (орієнтовно). Якщо ж ви правильно обираєте місце під намет – 3000 мм буде достатньо для спокійного сну.

Також для полегшених наметів з слабшим дном виходом є використання футпринтів – додаткових легких тентів, які застеляються під намет. Футпринт – річ універсальна і завдяки люверсам та міцній структурі може використовуватись і як тент-навіс при налагодженні туристичного побуту.

Шви дна повинні бути проклеєні. Особливу увагу варто приділяти кутам намету.

  • Кілкість входів і тамбурів. Якщо ви полюбляєте подорожувати з комфортом і маєте чимало речей – варто звернути увагу на моделі з просторим тамбуром або ж двома входами. Це незначно додає вашому туристичному дому ваги, але знімає необхідність щоразу за потреби ходити по сплячих сусідах.
  • Виробник. 

Залежно від складності походів варто і підбирати спорядження. Якщо ваші походи мають підвищену складність – краще віддати перевагу брендам з світовим ім’ям – MSR, Marmot тощо. Нюансом є висока вартість за таку ж високу якість.

Якщо ж ви хочете оптимальну комбінацію ціна-якість – радимо придивитись до наметів з Китаю. Китайські бренди під різними іменами наразі стрімко заходять на ринок України в нижньому і середньому сегментах спорядження. Зазвичай цього спорядження з головою вистачить на покриття потреб пересічного туриста. Детальніше дану категорію ви можете оглянути в розділі  https://vernadsky.com.ua/namety/

 

З огляду на ці критерії, ви можете підібрати і купити намет, який буде повністю відповідати всім вашим цілям, уподобанням і фінансовим можливостям.

 

Туристичні намети від інтернет-магазину VERNADSKY

У нас в інтернет-магазині ви можете купити туристичні намети та інше спорядження для туризму і подорожей. 

На відміну від більшості магазинів, ми зробили акцент на якісних, хоч і маловідомих в Україні брендах, які виробляються там же, де й більш імениті бренди.

Це формує оптимальну формулу ціна-якість, а гарантія на наші товари є запорукою надійної співпраці.

Якщо у вас виникнуть складності під час вибору, завжди можете розраховувати на онлайн-підтримку.

Доставимо товар в будь-яку точку України.